Aktuality

Zajímají vás novinky ze zákulisí firmy EFSETE? Nebo z oboru přímého prodeje či zákaznické péče? Rádi se s vámi podělíme o nejnovější počiny, projekty, úspěchy a zajímavé informace...


16.5.2022

Outsourcing a krize

Blog

Líbil se Vám článek? Nenechávejte si ho pro sebe.

Tweet

Outsourcing již dlouho patří k „nástrojům“ pro optimalizaci podnikání. Jeho strategickou hodnotu nejvíce oceníme, když se potýkáme s problémy, jak udržet firmu nad vodou v čase bouřlivého podnikatelského prostředí, tedy například i v období krize.

Outsourcing a krize

K překonání krize jsou outsourcingové společnosti ideálními partnery. Zvládají práci zaměstnanců na plný úvazek v rámci flexibilních opatření a pomáhají zvyšovat efektivitu. Mohou také přispět svým vnějším nezaujatým pohledem na věc, když se snažíte znovu získat pevnou půdu pod nohama, nebo překlenout těžké období.

Výhody outsourcingu v době krize

Krize často vyžaduje přehodnocení zavedených procesů a mnohdy i strategickou změnu směru. Výzva spočívá v tom, že je potřeba proniknout do hloubky až ke kořenům problému a zároveň zůstat dostatečně pohotový, aby bylo možné držet krok s nepředvídatelnými podmínkami trhu, jako je třeba zvyšující se tlak na efektivitu všech aspektů podnikání. A právě zde nejvíce vyniknou výhody outsourcingu.

Zefektivnění pracovní síly 

Snižování nákladů na zaměstnance je běžnou praxí pro překlenutí období jakékoli krize - ať už to je pandemie, finanční krize, problémy způsobené zpřetrhanými vazbami v dodavatelských řetězcích, krize na pracovním trhu, či komplikace způsobené válečnými konflikty a následnými sankcemi. Ušetřené výdaje na zaměstnance však neřeší úměrně tomu i snížení pracovní zátěže. Právě naopak. Zbylí zaměstnanci jsou o to více zatížení, což často vede k jejich vyhoření, a to i přes nové výhody, které zaměstnancům díky krizím vznikly, jako například práce z domova, nebo jiné pozitivní technologické trendy.

Outsourcing je pak skvělým pomocníkem, který odlehčí zbylým zaměstnancům a zároveň zajistí že společnost bude dosahovat stejných výsledků i s nižším počtem kmenových zaměstnanců. Velikou výhodou outsourcingu je, že můžete měnit rozsah odebíraných služeb, aniž byste se museli obávat závazku na dobu určitou jako je tomu u zaměstnanců.

Urychlení obnovy

Návrat k jádru podnikání a jeho posílení je nedílnou součástí dlouhodobého a udržitelného zotavení se. Díky outsourcingu odlehčíte svým interním zaměstnancům a oni se tak mohou lépe a plně soustředit na klíčové kompetence či klienty a obnovovat konkurenční výhodu vaší společnosti.

Například v rámci aktivit přímého prodeje a zákaznické péče můžete díky outsourcingu:

     - rychle a na omezenou dobu navýšit kapacitu vaší zákaznické linky, aniž byste museli investovat do rozšíření infrastruktury, nabírat a školit nové zaměstnance

     - převést sales aktivity, které potřebujete realizovat u vašich zákazníků na externí obchodní reprezentanty, jejichž nábor, edukaci a management necháte na externím partnerovi, nebo

     - snížíte náklady na řízení vaší retailové sítě prodejen nebo zákaznických kanceláří tím, že je převedete pod správu externího partnera…. 

         V každém z výše uvedených příkladů vám pak v rámci prodeje a zákaznické péče zůstane na starosti jen tvorba motivačního provizního schématu a kontrolingová činnost. O to vám zůstane více času a energie pro jádro vašeho podnikání, strategické úkoly nebo klíčové zákazníky, což je v případě nestabilního podnikatelského prostředí klíčové.

         Rozumíte výhodám outsourcingu během krize?

         Outsourcingové společnosti jsou vašimi ideálními partnery při překonávání krize. Mohou zvládnout práci zaměstnanců na plný úvazek v rámci flexibilních opatření a přidat vašemu provozu další vrstvu efektivity. Mohou také přispět novým pohledem na věc, když se snažíte znovu získat pevnou půdu pod nohama.

         EFSETE pomáhá firmám s plněním jejich cílů v oblasti přímého prodeje a zákaznické péče tím, že outsourcuje:

         1, týmy telefonních operátorů na call centrech (zákaznických linkách),
         2, týmy obchodních reprezentantů v terénu u zákazníků,
         3, týmy promotérů a
         4, provozuje pod značkou zákazníků různé druhy „kamenných“ shopu a prodejen nebo zákaznických center.


          A jak můžeme pomoci Vám?

                     POMÁHÁME NAŠIM PARTNERŮM PLNIT JEJICH PRODEJNÍ A PEČOVATELSKÉ CÍLE!


          Všechny články

          RE/MAX - Efseťáci na RE/MAX Convention 2024

          Jsme hrdí, že jsme se jako celý tým Realitní kanceláře RE/MAX Centrum Ostrava, která je součástí Field force projektů EFSETE, zúčastnili významného setkání RE/MAX realitní rodiny v České republice tzv – RE/MAX Convention 2024 Česká republika. Tato každoroční akce je jedinečnou příležitostí, kde se setkávají všichni RE/MAX makléři a zástupci RE/MAX realitních kanceláří z celé České republiky, aby společně oslavili úspěchy uplynulého roku 2023. Nejenže...

          Novoroční EFSETE párty ve stylu 90. léta

          Dne 12. ledna 2023 se konal náš tradiční novoroční večírek, tentokrát obohacený o kouzlo a styl devadesátých let. Tato jedinečná akce nám poskytla výjimečnou příležitost setkat se v přátelské atmosféře, zavzpomínat na úspěchy, které jsme dosáhli v roce 2023, a s nadějí se podívat na výzvy a příležitosti, které přinese rok 2024.

          Večírek se nesl ve znamení nejen zábavy a odpočinku, ale také ocenění a poděkování. Živá hudba kapely, DJ a vystoupení známé...

          VODAFONE - ocenění naší práce

          Zúčastnili jsme se vyhodnocení výkonů partnerských společností Vodafone za první fiskální pololetí 23/24. A znovu jsme byli úspěšní. S Vodafonem spolupracujeme v Retailu, v Business sektoru i v Telesalesu a níže uvádíme výčet ocenění…

          The best Business Advisor 1HFY23/2

          The best Sales Representative 1HFY23/24

          a pozor...

          The best Retail team 2QFY23/24


          Našemu významnému partnerovi Vodafone děkujeme za ocenění naší práce v posledních kvartálech Oceněným kolegům a...